Ciekły azot w przemyśle spożywczym


- to przede wszystkim szeroko rozumiane przetwórstwo żywności.


Wiecej

Ciekły azot w medycynie to m.in.:


rehabilitacja (miejscowa i ogólnoustrojowa krioterapia), 
zabiegi dermatologiczne czy też np. chirurgiczne 
banki tkanek (przechowywanie i magazynowanie)
laboratoriach medyczne i histopatologiczne


Wiecej

O AMAGATO


Amagato jest wyspecjalizowaną spółką świadczącą profesjonalne usługi związane z ciekłym azotem. 

Naszymi parterami są głównie podmioty małe i średnie z różnych branż, również i te które wchodzą dopiero na rynek i nie mają doświadczenia, służymy im pomocą, doradztwem czy też wsparciem technicznym.

„Zimno na Twoich usługach” to nasze motto, bo krioaplikacje są dla każdego Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.


Wiecej

Ciekły azot znajduje zastosowanie …„wszędzie”


bankach nasion (stacje unasienniania i inseminacji), tkanek (histopatoligia i onkologia), krwi (Stacje Krwiodawstwa),
laboratoriach medycznych,
laboratoriach high tech np IT,
gastronomii (kuchni molekularna -fusion), 
inżynierii mechanicznej (silniki),
i 1000 innych miejsc, bo to 78% naszego powietrza.


Wiecej

Szerokie zastosowanie tego pierwiastka w różnych dziedzinach oraz jego powszechność sprawia, że możemy zastanawiać, w jakich sytuacjach jest on niebezpieczny. Wątpliwości te mogą się pojawiać w szczególności w przypadku osób, które dopiero chcą rozpocząć "pracę z zimnem". W tym artykule postaramy się jak najlepiej zaprezentować ciekły azot (LIN) oraz wytłumaczyć, w jakich sytuacjach może być one niebezpieczny.

Kilka faktów o ciekłym azocie

Ciekły azot jest bezwonny i bezzapachowy. Dla zachowania jego "mrożących właściwości" pierwiastek należy przechowywać w odpowiednich pojemnikach – naczyniach Dewara. Ze względu na szerokie wykorzystanie ciekłego azotu naczynia te mogą mieć różnorodne pojemności.

Tak więc czy azot jest niebezpieczny? To zależy, w jakim kontekście to rozpatrujemy. Przykładowo w przypadku kuchni molekularnej czy też ogólnej branży spożywczej m.in. zamrażanie za jego pomocą dań jest bezpieczne. Co więcej, nie wpływa on na smak potraw, a często może być wykorzystywany do osiągnięcia ciekawych efektów wizualnych. Przy czym należy pamiętać, że przed spożyciem tego typu dań należy odczekać (kilkadziesiąt sekund/ kilka minut) do momentu, w którym potrawa osiągnie odpowiednią temperaturę.

Ciekły azot – kiedy może być niebezpieczny?


W głównej mierze ryzyko powstaje w przypadku nieprawidłowego wykorzystywanie LIN, w tym nieprzestrzegania podstawowych zasad związanych z użytkowaniem tej "zimnej mocy". Należy pamiętać, że ciekły azot osiąga bardzo niską temperaturę (-196 C), która może przyczynić się do powstania oparzenia oraz odmrożenia.

Dlatego też podczas pracy z LIN, aby zniwelować to ryzyko, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt ochronnych. W głównej mierze osoby pracujące z ciekłym azotem, bez względu na branże, w której jest on wykorzystywany, powinny być odpowiednio przeszkolone i w razie potrzeby używać specjalnych gogli i rękawic. Oczywiście wcześniej wspomniane naczynia Dewara, w których jest przechowywany LIN muszą być w pełni sprawne, aby móc bezpiecznie korzystać z tego pierwiastka.

W Amagato zimno jest na pierwszym miejscu. Naszą firmę tworzą doświadczeni specjaliści, którzy zajmują się dystrybucją ciepłego azotu (LIN) w województwie łódzkim. Naszym Klientom chcemy zapewnić dostępność tej mroźnej siły, która znajduje zastosowanie m.in.: w branży spożywczej, klinikach weterynaryjnych i medycznych, a także jest szeroko wykorzystywana np. w stacjach unasieniania.

Dokąd zawieźć?

Może nie łodzią, ale nasz ciekły azot (LIN) z przyjemnością dostarczymy do pięknej Łodzi, oczywiście nasze cysterny nie ominą innych urokliwych zakątków województwa łódzkiego, jeśli potrzebują Państwo mroźnej siły, to z przyjemnością dostarczymy LIN do Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic i wielu innych urokliwych miast, miasteczek i wsi – gdzie tylko będzie taka potrzeba.

Mamy zimno ma miarę każdych potrzeb

Z wielką chęcią podejmiemy się współpracy z każdym, nienależnie czy dopiero Państwo zaczynają korzystać z ciekłego azotu i potrzebują małe ilości, czy też zamówienie będzie liczone w setkach kilogramów. Mamy zasoby, wiedzę i logistykę, która pozwala nam na wysyłkę LIN już od 1 kg do dostaw liczonych w tonach.

Naszą ofertę dystrybucji ciekłego azotu w województwie łódzkim, chcemy jak najlepiej dostosować do naszych Klientów, dlatego też poza samym dostarczeniem produktu, oferujemy kompleksową pomoc na każdym etapie zamówienia. Co więcej, mogą Państwo zdecydować się na naszą usługę doradztwa technicznego, która obejmuj m.in. instalację zakupionego sprzętu oraz profesjonalne przeszkolenie pracowników względem korzystania z LIN. Dodatkowo, jeśli Państwo potrzebują, umożliwiamy wypożyczenie specjalistycznych termosów, dewarów i zbiorników, do przechowywania na ciekły azot.

Amagato – moc zimna

Zainteresowała Państwa nasza oferta, a może pojawiły się jakieś pytania? Nasi pracownicy z Biura Obsługi Klienta z przyjemnością udzielą wszelkich inspiracji, informacji oraz wskazówek. Serdecznie zachęcamy do złożenia zamówienia na LIN – to zimno, które nie zawodzi, a na pewno pomoże wielu firmom na terenie urzekającego województwa łódzkiego rozwijać własny biznes. Zapraszamy do współpracy!

Udowadniamy, że zimno na ogromną moc. Moc, którą może mieć każdy. W Amagato od lat zajmujemy się profesjonalną dystrybucją ciekłego azotu (LIN) w obrębie centralnej, północnej i zachodniej Polski. Z naszym mroźnym produktem działamy także w obrębie całego województwa mazowieckiego.

Mroźny powiew w stolicy – Amagato

Ciekły azot do Warszawy? Z przyjemnością dowieziemy! Podejmiemy dostawę zarówno na kilogramy naszego produktu, jak i na tony. Dzięki odpowiedniemu zapleczu logistycznemu, jesteśmy w stanie sprostać zamówieniom dotyczącym różnej ilości z LIN. Oczywiście z przyjemnością przywieziemy ciekły azot także do takich miast jak Radom, Płock, Siedlce, Ostrołęka i wielu innych zachwycających miejscowości. Zimno ma wielką moc, dlatego też dowozimy je pod same drzwi, tak aby mogli Państwo jak najlepiej wykorzystać LIN m.in. w branży rehabilitacyjnej, medycznej, spożywczej, klinikach weterynaryjnych czy też do stacji unasienia.

Zamówienie zmrożone na miarę

Przechowywanie ciekłego azotu wymaga korzystania ze specjalistycznych dewarów, dlatego też dla tych z Państwa, którzy nie dysponują tego typu pojemnikami, umożliwiamy wynajęcie zbiorników, dostosowanych do różnych ilości potrzebnego LIN. Naszym celem jest dostarczanie produktu, który będzie odpowiadał wszystkim potrzebom i spełniał wszystkie wymagania. Dlatego też zapewniamy profesjonalne doradztwo techniczne, czyli m.in. instalację sprzętu, szkolenie pracowników, naprawy i wiele innych działań dostosowanych do Państwa wymagań oraz potrzeb.

Amagato – nowe oblicze zimna

Dużą wagę przykładamy również do najwłaściwszego ustalenie wszelkich aspektów związanych z zamówieniem, dlatego też zachęcamy Państwo do kontaktu z naszymi specjalistami poprzez Biuro Obsługi Klienta. Zostaną Państwu udzielone wszelkie niezbędne informacje dotyczące zamówień oraz odpowiemy na każde pytanie dotyczące naszej oferty. Zimno ma wiele obliczy, my z przyjemnością pokażemy Państwu to kryjące się w ciekłym azocie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług na terenie województwa mazowieckiego i nie tylko!

Każda przygoda gdzieś się zaczyna, nasza dotyczy zimna i jej początek miał miejsce w małym urokliwym miasteczku – Brzozie. Od tego czasu Amagato rośnie w siłę, a my ciągle się rozwijamy i jesteśmy w stanie dystrybuować ciekły azot (LIN) na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. 

Zimo do usług - ciekły azot do Amagato   

Nasz mroźny produkt dostarczymy do wszystkich miast, niezależnie czy są Państwo z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka czy innych miejsc. Zapewniamy bezpieczną i szybką dostawę LIN pod każde drzwi na terenie naszego województwa. Z chęcią podejmiemy się dostaw w różnych ilościach i dla różnych podmiotów. Stawiamy na zróżnicowanie i dopasowanie - potrzebują Państwo kilograma a może kilku ton? Z przyjemnością zrealizujemy jedno i drugie zamówienie. Umożliwiamy również wynajęcie dewarów na ciekły azot o różnych pojemnościach.  

Zimno można kontrolować. Serdecznie zapraszamy do kontaktu! A jeśli mają Państwo pytania odnośnie do naszej oferty, to specjaliści z naszego Biura Obsługi Klienta postarają się rozwiać wątpliwości i wytłumaczą wszelkie kwestie związane z naszym ciekłym azotem.  

Od zawsze ciągnęło nas do zimna. Z tego zainteresowania zrodził się pomysł, a z niego powstała nasza firma Amagato. Zajmujemy się dystrybucją ciekłego azotu (LIN) również na terenie województwa wielkopolskiego i z przyjemnością dowieziemy nasz produkt do miast takich jak Poznań, Kalisz, Konin i wielu innych.  

Ciekły azot – poznaj moc zimna  

Wielkopolska składa się z pięknych miast i urokliwych miasteczek – każde z nich z przyjemnością odwiedzimy, do każdego z nich dowieziemy potrzebną Państwu ilość ciekłego azotu. Z chęcią podejmiemy się współpracy opiewającej zarówno na kilogram, jak i na tonę LIN. Oczywiście jesteśmy w stanie zrealizować również większe zamówienia. Można powiedzieć, że jesteśmy przygotowani na wszystko pod względem dystrybucji ciekłego azotu – dysponujemy specjalistycznymi pojemnikami, oferujemy profesjonalne doradztwo techniczne, a LIN dostarczamy pod same drzwi.  

Prowadzi nas zimno, które już dziś może być w Państwa rękach. Serdecznie zapraszamy do współpracy – w przypadku zamówień lub pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.  DYSTRYBUCJA
CIEKŁEGO AZOTU

 DZIERŻAWA URZĄDZEŃ
DO MAGAZYNOWANIA

 DORADZTWO
TECHNICZNE ORAZ SERWIS